KARAVAN İLE YOLCULUK

Karavan yolculuğu planlarken derin hayaller sizi uzak yollara götürüyor. Doğanın kucağında muhteşem bir karavan yolculuğu ile siz de yaşamınızda unutamayacağınız anılara imza atabilirsiniz. Özgürlüğün ve özgürce hareket edebilmenin verdiği eşsiz deneyimle karavanınıza atlayın. Bir çok kişi karavan ile seyahat etmeyi hayatının en az bir bölümünde planlamıştır. Bu planlar çoğu zaman ertelenir veya çeşitli sebeplerle rafa kalkar. Ancak cesaretini toplayan ve hayatında yenilik yapmayı görev edinen kişiler bir karavan sahibi olarak muhteşem bir deneyimi yaşama şansı yakalar.İster yaz, ister kış olsun karavanınız ile gidebileceğiniz muhteşem lokasyonlar sizi bekliyor. Konaklama sorunu olmadan, otel arama derdi olmadan bambaşka bir seyahat deneyimi hayal edin. Kendi rotanızı ayarlayın, kamp bölgelerini işaretleyin ve gaza basın. Karavanınızı eşsiz bir gün batımına park edebilir veya o an gerçekleşen bir meteor yağmurunu izleyeceğiniz açık bir gökyüzünün altına çekebilirsiniz. Karar sizin, taşınabilir eviniz sizinle her yerde...

Çekme karavanları kullanmak için sahip olduğunuz ehliyet (B sınıfı) yeterlidir. Ancak araç arkasına bağlanan bu ilave yük bilindik sürüş dinamiklerinizi etkileyebileceği için daha dikkatli ve yavaş sürüç sergilemeniz yararlı olacaktır. Macera Karavan modellerimizde sürüş odaklı tasarımlar gerçekleştirilmiş olup, karavanınızı satın aldığınızda ilave teknik ve sürüş detayları sizinle paylaşılmaktadır. Aracınızın müsade ettiği azami yüklü ağırlığı aşmayacak şekilde karavanları aracınıza bağlayıp kullanabilirsiniz. Çekme kavanlar, motokaravanlara göre daha ekonomik olduğu için sıkca tercih edilmektedir.Karavanın güvenle çekilebilmesi için sağlam, standartlara uygun üretilen bir çeki demirinin uzman yardımıyla monte edilmesi ve çeki demirinin asla ikinci el olmaması gerekiyor. Çeki demiri araca özel olarak hazırlanmalı ve onaydan sonra e-belgeli olarak monte ettirilip ruhsata işletilmeli. Her uzun yolculuk öncesinde demirin kontrolden geçmesi de çok önemli.

Karavan yolculuğunda ihtiyaç duyacaklarınızla ilgili bir ihtiyaç / eşya listesi oluşturmadan yola çıkmayın. Mobil bir ev gibi her ihtiyacınızı karşılamaya hazır Macera Karavanlar içerisine kişisel beklentilerinize göre temel ihtiyaç ve isteklerinizi yerleştirmeyi unutmayın. Daha keyifli bir yolculuk için gerekli... Macera Karavanlar gelişmiş bir şarj edilebilir batarya sistemine sahiptir. Karavan seyahati öncesi bataryalarınızı şarj etmeyi ihmal etmeyin. Temiz su için de depolarınızı veya ilave gereçlerinizi su ile doldurun. Uzun yolculuklarda veya doğa ile iç içe olacağınız bazı lokasyonlarda temiz su bulmak sıkıntı olabilir.

Karavan seyahatlerinin en keyifli yanlarından biri de dışarıda geçirilen zamandır. İster kamp alanlarında, ister yolda giderken dilediğiniz bir yerde durup açık havanın keyfini çıkarmayı unutmayın. Çadır, kamp masası, kamp sandalyesi, şemsiye, tente ve battaniye gibi eşyalar dışarıda geçireceğiniz zaman için oldukça kullanışlı olacaktır.

Macera

Mobirise

Karavan