KARAVAN SEÇİMİ. HANGİSİ İDEAL?

Genellikle herkes karavanına atlayarak özgürce seyahat etmeyi, doğanın tüm keyfine vararak maceraya atılmayı ve uzunca bir tatil yaparak daha önce görmediği yerleri keşfetmeyi hayal etmiştir. İstediğiniz zamanda, istediğiniz yerde durmak, dinlenmek, denize girmek, manzaranın keyfini çıkarmak, kısacası tüm kontrol sizin elinizde. Peki bunun için size eşlik edecek doğru karavan modeli hangisi olmalı?Karavan, diğer ulaşım araçlarından farklı şekilde tatilinizde ihtiyacınız olacak hemen her şeyi, yani aslında kendi küçük evinizi beraberinizde götürmeniz için en ideal ulaşım yolu. Konaklama konusunda bir endişeniz olmaz çünkü sahip olduğunuz karavan tipine göre yatağınız, tuvaletiniz, banyonuz ve hatta mutfağınız da sizinle birlikte gelebilir. Üstelik karavan, köpek dostlarınızla birlikte tatile çıkmak için de en uygun seyahat yöntemi.

Motokaravan
İçinde yaşam ve depolama alanı bulunan, motorlu taşıt olarak da çalışan karavan türlerine, motokaravan veya motorlu karavan deniyor. Motokaravanlar, ihtiyacınıza ve bütçenize göre farklı boyutlarda olabiliyor. Diğer karavan tiplerine göre daha esnek ve hareketli olmaları nedeniyle popülerdir ve açık hava seyahati sevenler için ideal bir seçenek olarak görülebilir. Motokaravan, uzun süreli seyahat ve konaklama için en uygun ve konforlu karavan türü.Çekme Karavan
Çekme Karavan, ulaşım için ekstra bir motorlu araca ihtiyacınız olan karavan tipidir. Arabanızın türüne, karavan büyüklüğüne ve ağırlığına göre aracınızın arkasına özel bir mekanizmayla karavanınızı bağlayabilirsiniz. Karavan kısmının yalnızca tekerlekleri vardır, bunun dışında herhangi bir motor bölümü yoktur. Yani kendi kendine gidemez. Çekme karavanda dikkat edilmesi gereken unsur, aracın manevra kabiliyetinin daha kısıtlı olması. Bu nedenle kullanımı biraz daha zor olur.

Karavanla seyahat etmek için önce detaylı bir plan yapmalı ve nereye, kaç kişi gideceğinize, nasıl bir rota izleyeceğinize karar vermelisiniz. Yolculuğunuzu planladıktan sonra ilk yapacağınız iş ise karavanınızı seçmek olacak. Eğer seyahatinizi az kişiyle gerçekleştirecekseniz 10 m2’lik küçük karavanlar ideal olacaktır.

Macera

Mobirise

Karavan